شرکت کات کابل ( صنایع کابلهای تخصصی شیراز ) در زمینه تولید انواع سیم و کابل مسی و آلومینیوم ( ACSR ) و خودنگهدار فعالیت می کند.

و در این راستا با تهیه طرحهای توجیهی و اجرائی اقدام به اخذ مجوزهای لازم برای احداث کارخانه تولید سیم و کابل نمود که عملیات اجرائی احداث کارخانه در زمینی به وسعت 50000 متر مربع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با ثبت علامت تجاری کات کابل (C.A.T Cable) ، آغاز و با نصب و راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات در سال 1381 ادامه یافت.

نمایی از کارخانه شرکت کات کابل
نمایی از کارخانه شرکت کات کابل

شرکت کات کابل در تاریخ 1381/02/04 شرکت موفق به دریافت پروانه بهره برداری تحت شماره 1082530 از اداره کل صنایع و معادن استان فارس گردید ورسماً فعالیت تولیدی خود را از سال 1382 آغاز نمود.

شرکت صنایع کابلهای تخصصی شیراز (کات کابل) در حال حاضر با در اختیار داشتن ماشین آلات مدرن تولیدی (لیست پیوست در صورت نیاز)، آزمایشگاه کنترل کیفیت مجهز (منتخب اداره استاندارد) و استفاده از تجارب مهندسین و پرسنل متخصص، خط مشی اصلی خود را تولید کلیه محصولات با کیفیت بالا مطابق با استانداردهای ملی و جهانی و حداکثر رضایت مصرف کنندگان قرار داده که گواه این امر دریافت گواهینامه استاندارد ملی ایران، دریافت کننده اولین استاندارد تولید کابلهای کواکسیال (فرکانس رادیویی)، دریافت گواهینامه2000  -ISO: 9001  در مدیریت کنترل کیفیت، تأییدیه توانیر و برق های منطقه ای، گواهینامه کیفیت کالا از وزارت نیرو و تأییدیه شرکت های ملی گاز و نفت و فلات قاره می باشد.


ظرفیت تولید

شرکت صنایع کابلهای تخصصی شیراز(کات کابل)  بر اساس پروانه بهره برداری شماره 1082530 مورخ 1381/02/04 با ظرفیت اسمی 4750 تن انواع سیم و کابل فعالیت خود را آغاز نمود و در طی سه سال اول فعالیت به حدود 90% از ظرفیت اسمی کارخانه دست یافت.هم زمان با فعالیت تولیدی کارخانه واحد طرح و توسعه شرکت پیوسته به منظور افزایش توان کمی وکیفی تولیدات کارخانه تحقیق می نمود. بطوریکه با تهیه طرحهای توسعه و نصب  وتکمیل ماشین آلات خطوط تولید بر اساس آخرین پروانه بهره برداری به شماره 10823407 مورخ 02/07/1385 ظرفیت شرکت به 22000 تن در سال افزایش یافت.


بازار محصولات

با توجه به روند رو به رشد در کمیت و کیفیت و تنوع تولیدات و اعمال کنترل و بهبود مستمر در  روشهای تولید محصولا ت این شرکت توانسته طیف وسیعی از بازاز سیم و کابل ایران اعم از  بخش دولتی و خصوصی را به خود اختصاص دهد.

بخش دولتی

در بخش دولتی ما به عنوان یکی از منابع تأمین کننده اصلی مایحتاج صنعت برق کشور مطرح  می باشیم. در حال حاضر بخش اعظم کابلهای مورد نیاز شرکتهای توزیع نیروی برق استان  خوزستان ، استان فارس ، تهران بزرگ ، استان اصفهان ، توزیع نیروی برق شیراز و مشهد و اهواز از طریق انتخاب در مناقصات  و پیمانکاران بزرگ وزارت نفت و پروژههای بزرگ عمرانی توسط شرکت صنایع کابلهای تخصصی شیراز تأمین میگردد.
کابلهای مخابراتی این شرکت از طریق انتخاب در مناقصات به شرکتهای مخابرات استان لرستان ، استان فارس و خراسان رضوی عرضه میگردد.
همچنین در بخش صنعت این شرکت به عنوان یکی از منابع تأمین کننده مایحتاج کارخانجات مخابراتی ایران، شرکت صا ایران، شرکت ملی گاز ایران تلقی خواهد شد.

بخش خصوصی

در بخش خصوصی تولیدات این شرکت علاوه بر آنکه نیاز واحد های صنعتی کشور مانند شرکت های طراحی صنعتی ایران ، مسکن های مهر – سیمان نهاوند – ماشین سازی اراک – سیمان ساوه ، سیمان شمال – ایران خودرو – ذوب آهن اصفهان  – مجتمع مس رفسنجان سد گوتوند – توسعه نیشکر هفت تپه – شرکت های تابعه توسعه صنایع بهشهرو ……… را برآورده می کند. بطور عمده در سطح وسیع انواع کابلهای فرکانس رادیویی ، سیم های رانژه و کابلهای برق فشار ضعیف تا سطح مقطع 500 و کابلهای کنترل و کابلهای شیلد و کابلهای و کابلهای برق تا سطح مقطع 630 میلیمتر مربع و کابلهای آنتن  XLPEابزار دقیق و کابلهای تلویزیون رنگی به بازار سیم و کابل عرضه می نماید.


ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید

کارخانه صنایع کابلهای تخصصی شیراز با بهره گیری از متخصصین و کارشناسان مجرب این  صنعت و استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات مدرن اروپایی دارای توانایی های بالفعل و بالقوه ای  می باشد. که می تواند تأمین کننده نیاز صنعت کشور باشد. مشخصات بخشی از این تجهیزات به  شرح زیر می باشد.

ردیف
نوع ماشین
کشور سازنده
ظرفیت تولیدی

1

کشش راد 8 میلیمتری

آلمان

30 m/s

2

کشش فاین 12 سیمه

آلمان

30 m/s

3

کشش متوسط 2 سیمه

آلمان

30 m/s

4

کشش سوپر فاین

آلمان

40 m/s

5

کشش راد 8 میلیمتری

ایران

20 m/s

6

استرندر 61 رشته رزندال

اطریش

7

استرندر 7 رشته

آلمان

40   m/min

8

اکسترودر 60 میلیمتری تروستر

آلمان

600   m/min

9

اکسترودر 25+45 میلیمتری تروستر

آلمان

 600 m/s

10

بانچر ستیک ( سه دستگاه )

آلمان

   2000RPM

11

زوج کن بما

آلمان

   1500RPM

12

اکسترودر 120 رزندال

اطریش

13

اکسترودر 60 میلیمتری

آلمان

   100Kg/h E

14

اکسترودر 90 میلیمتری

آلمان

160  Kg/h

15

بریدر 11 دستگاه

انگلیس

16

بریدر واردول ( 5 دستگاه )

آلمان

 180RPM

17

بریدر اشپیرکا

آلمان

250RPM

18

ریوایندر اشتولبرگ

آلمان

600   m/min

19

کلاف پیچ ( کویلر ) ( سه دستگاه )

ایران

1500   m/min

20

جت پرینتر ( سه دستگاه )

انگلیس

400   m/min

21

بوبین پیچ

آلمان

22

دستگاه بایندرپیچ

آلمان

 

کارخانه صنایع کابلهای تخصصی شیراز ( کات کابل ) در محوطه موجود خود دارای دودستگاه خط کامل تولید گرانول پی وی سی  100 پی کی و 400  پی کی  ساخت شرکت ورنر فلایدر آلمان می باشد که مواد اولیه مورد نیاز را تأمین می نماید.
در ضمن کارخانه صنایع کابلهای تخصصی شیراز ( کات کابل ) دارای آزمایشگاه با تجهیزات کامل برای تست انواع کابلهای تولیدی می باشد (اکرودیته اداره استاندارد) که امکان اعمال کنترل کیفی در تمام مراحل تولید را فراهم می آورد.